Чому Вам варто автоматизувати аптеку. Поради спеціаліста.

Чому варто автоматизувати аптеку? Поради спеціаліста 

 Аптека – це не тільки заклад охорони здоров’я, а й комерційна структура із складною структурою звітності, яка веде реалізацію специфічного асортименту, взаємодіє з великою кількістю постачальників, а також потребує достатній об’єм  довідкової професійної інформації.

   Кожен керівник аптеки рано чи пізно розглядає питання автоматизації роботи аптеки. Причини виникнення такого питання бувають різні.

   Пропонуємо розглянути основні переваги автоматизації аптеки, незалежно від того, яку програму ви оберете в майбутньому.

    Найчастіше виникає необхідність в

-  Управлінні товарообігом;

-  обліку продаж;

-  швидкому аналізу руху товару;

-  забезпечення налагодженої та вигідної роботи з постачальниками;

-  організації швидкого і якісного обслуговування відвідувачів.

    Управління товарообігом аптеки. Сучасна аптека налічує від 4000 до 12000 позицій медикаментів та супутніх товарів. Товарний запас для кожної аптеки є індивідуальним питанням як по асортименту так і по сумі товарного залишку. Необхідним є короткотермінове планування кількості кожної позиції асортименту. Отже, необхідно вибрати програму, яка має основні види аналізу продаж і максимально швидко сформує необхідний для вас звіт.

    Облік продаж. Однозначно важливе питання для роботи аптеки. Оскільки, ширина асортименту, різноманітна кількість лікарських форм та дозувань ліків потребує чіткої, правильної та своєчасної реєстрації продажі. В наш час недоцільно вести облік продаж вручну, на папері – спеціаліст за першим столом витратить багато часу, а в результаті робота буде неякісною.

    Аналіз руху товару дає можливість правильно спланувати сезонні закупки товарів. Відомо, що аптечні продажі ростуть в зимовий період. Але і літо не можна назвати поганим періодом, якщо правильно попрацювати над асортиментом. В цьому вам допоможе аналіз попереднього періоду, щоб не залишити без уваги кожну «літню» позицію

    Робота з постачальниками напряму впливає на репутацію аптеки серед відвідувачів. Інколи завідувачі аптек працюють з 1-2 постачальниками ліків, оскільки не мають часу на аналіз цін. Відповідно, аптека отримує репутацію «дорогої», хоча і націнка ставиться мінімальна. Аптечна програма повинна мати функцію аналізу прайсів постачальників.

    Швидке і якісне обслуговування відвідувачів – запорука успіху аптеки. Ваші покупці не захочуть стояти в черзі, тому що фармацевт довго шукає аналоги чи інформацію по вживанні ліків. Необхідно, щоб програма для аптеки виконувала функцію ще і довідника. Це спрощує і пришвидшує роботу фармацевту і. погодьтесь, не професійно виглядає спеціаліст, який при кожному питанні гортає Компендіум чи заглядає в інструкцію. Неможливо знати все, але і не потрібно викликати в покупця недовіру до професійності фармацевта чи провізора.

  Інвентаризація – основний показник роботи персоналу аптеки. Аптечна програма повинна допомогти якісно і швидко провести облік залишків товару. Потрібно вибрати програмне забезпечення, яке забезпечить максимально зручний процес інвентаризації без затрат процесу продаж.

  В умовах сучасної конкуренції на фармацевтичному ринку аптекам необхідно розробляти програми лояльності для відвідувачів – накопичувальних або інших дисконтних карт дисконтних систем, бонусних систем, подарункових сертифікатів.

   Програма повинна включати рішення специфічних завдань, пов'язаних з державним регулюванням    обігу медикаментів:

-  облік медикаментів за серіями;

-  облік сертифікатів якості та іншої супровідної документації;

-  контроль термінів придатності медикаментів;

-  облік цін виробників, робота з фіксованою націнкою або фіксованого відпускною ціною.

 

  Крім того, програма має бути надійною навіть в екстремальних умовах (збій електроживлення, «зависання» комп'ютера тощо). Забезпечувати  одночасне використання різноманітних технічних засобів (фіскальні та нефіскальні принтери, сканери штрих-кодів і магнітних карток, сенсорні монітори, грошові ящики)

  Рішення автоматизувати аптеку дозволяє значно підвищити продуктивність праці персоналу, покращити якість обробки інформації, полегшити розробку звітної інформації, розширити аналітичні можливості керівника аптеки, збільшити кількість постійних відвідувачів.

 


Proekt-Farm - Допомога по супроводу та відкритті аптечного бізнесу

WebEra - розробка сайтів