Як відкрити аптеку

Аптека - заклад охорони здоров'я, основним завданням якого є забезпечення населення, закладів охорони здоров'я, підприємств, установ та організацій лікарськими засобами, шляхом здійснення роздрібної торгівлі.

Щоб відкрити аптеку потрібно виконати всі ліцензійні умови та санітарно-епідеміологічний режим.

Приміщення. Плануючи відкрити аптеку, необхідно визначитися з місцем розташування аптечного закладу. Варто пам’ятати, що на 50% успіх аптеки залежить від місця розташування закладу.

Вимоги до аптек згідно чинних ліцензійних умов наступні:

Загальна площа, кв.м Торговий зал, кв.м Кімната для зберігання медикаментів, кв.м Кімната персоналу, кв.м Санвузол кв.м
Місто 50 18 10 8 2
Смт, селище 40 18 10 8 2
Село 30 10 6 4 Не обов’язково в приміщенні аптеки

В таблиці наведені мінімальні площі.

Аптека повинна розміщуватися у виведеному із житлового фонду будинку, або у вбудованому ізольованому приміщенні на першому поверсі з окремим виходом назовні із торгового залу.

Ремонт. Матеріали, використані для ремонту приміщень мають відповідати санітарно-гігієнічним нормам.

Устаткування. Всі приміщення аптеки мають бути забезпечені необхідним обладнанням та устаткуванням для забезпечення належного рівня зберігання лікарських засобів і супутніх товарів та приладами для здійснення контролю за температурою і відносною вологістю повітря.

Інтер’єр торгового залу варто продумати згідно законам колористики. Кольорова гама аптеки значною мірою впливає на сприйняття і поведінку покупців.

Меблі в аптеці мають бути спроектовані таким чином, щоб уникнути утворення «холодних зон» і забезпечити правильний маршрут відвідувачів в торговому залі.

Автоматизація. Від правильного вибору комп’ютерного устаткування і програми для аптеки залежить налагоджена робота Вашого закладу.

Охорона приміщення та встановлення відеоспостереження в аптеці. За бажанням власника. Витративши відносно невеликі кошти отримуєте більше гарантій безпеки для Вашого бізнесу і максимальний контроль роботи аптеки.

Персонал. Оптимальна кількість – три спеціаліста (завідувач аптеки і два провізора чи фармацевта). За першим столом мають працювати не тільки грамотні, але і налаштовані до спілкування фахівці. До питання підбору персоналу потрібно підходити прискіпливо, адже це ті люди, які будуть формувати імідж аптеки.

Ліцензія для аптеки. Подавати документи на отримання ліцензії можна тоді, коли Ваша аптека вже забезпечена матеріально-технічною базою і кваліфікованим персоналом (обов’язково має бути оформлений в штат, хоча б, завідувач аптеки).

Формування асортименту аптеки – один з найвідповідальніших моментів. Не потрібно з першого дня роботи аптеки замовляти дорогі препарати, які рідко продаються. Головне почати з основного асортименту, який потрібно постійно розширювати і вдосконалювати, враховуючи попит. Варто приділити увагу і супутнім товарам (косметика, дитяче харчування, медичні прилади). При правильному підході до цієї групи товарів можна збільшити прибуток аптеки на 30-40%.

Відкриття аптеки. Одиничній аптеці потрібно чітко довести до аудиторії своє позиціонування. Бажано організувати промоакції всередині аптеки, видавати дисконтні картки, сформувати систему знижок, правильно розробити зовнішню рекламу та інше.

Необхідно правильно підійти до питання відкриття аптеки. Якщо зробити все належним чином, то аптека може окупитися вже в перший рік роботи.

Діяльність аптеки. Аптека має бути забезпечена необхідною документацією та вести її згідно законодавства. Наш провізор проконсультує в цьому питанні і допоможе впорядкувати основні документи, накази, інструкції, постанови, що стосуються фармацевтичної діяльності.

Компанія «Проект-фарм» надає консалтингові послуги по відкриттю аптеки. В нашій компанії працюють лише провізори з досвідом роботи понад 10 років в різних напрямках фармацевтичної галузі.

Тел. 099-763-00-65


Proekt-Farm - Допомога по супроводу та відкритті аптечного бізнесу

WebEra - розробка сайтів